arvustus: ecofreak
Ma sattusin täna Facebookis nägema jubedat videot, mida jagasin ka Malluka lehel. Väidetavalt on tegu L’Oreali firma loomkatsetega ja videos oli väga katkine ahv ja vist jänes ka, ma suutsin vaid minutit vaadata. Kommentaarides räägiti, et see pole üldse tegelikult L’Oreali laboris tehtud, aga no nii kaua kui maailmas on firmasid, mis oma katseid loomade peal teevad, jääb olukord ikka samaks.
Jah, loomulikult olen ma ka ise kasutanud nende firmade toodangut, mis kõige eetilisemalt ei käitu ja raudselt kasutan neid ka mingil määral edaspidi, aga seda parem meel on mul selle üle, kui saan teile tutvustada kodumaal valmistatud kraami, mida valmistades ei ole ühtegi looma vigastatud. Ökokraami võlu seisneb ka selles, et isegi kui seda mõnele loomale peale määrida, ei tee see vast neile suurt miskit.
Olen Eestimaiseid kreeme ja ilutooteid päris palju proovinud ja pea alati rahule jäänud. Ei ole ka täna erand – tahan teile rääkida Hiiumaisest looduskosmeetikafirmast nimega Ecofreak. Mina sain nende toodangust katsetada näokreemi (link) ja kehakreemi (link) ja kuigi see näokreem on mul juba peaaegu otsas ja alati vannitoa kapis olnud, siis just pildi tegemise ajal oli see kadunud kui tina tuhka. Elu kolmeaastasega ja selle rõõmud. Ma ei imestaks, kui näokreemi lõpp mulle kuskile kinga sisse pigistatud oleks…
Lõhna, tekstuuri ja värvi poolest on need minu meelest siiski üsna sarnased. Ka pakendid on ühtmoodi stiilsed ja mõnusad. Lõhnaga on muidugi see, et kellele meeldib, kellele mitte. Minule see saialille lõhn meeldib väga, aga sõbranna meelest oli see ravimtee lõhnaga. Ma ei tea, mulle meeldivad ka igasugused teed. Igatahes saab juba nuusutades aru, et tegu on loodusliku kraamiga, mitte säilitusaineid täis jamaga.
Nende kreemidega soovitab tegija seda, et kasutada korraga vähem, kui muidu harjunud oled. Lihtsalt sellepärast, et need kreemid ei ole täis vett ja selle võrra sisaldab see rikkalikumalt taimseid õlisid. Ma näokreemi kasutades seda ausalt öeldes ei täheldanud, aga kehakreemiga oli küll nii, et panin natukene peale ja laiali ajades tundus seda mega palju olevat.
Sain selle tilgaga reaalselt mõlemad käed selle sama kreemikogusega ära kreemitatud ja see imbus megakiiresti sisse, mitte ei jätnud nahka rasvaseks. Pehmeks tegi naha küll.
Ei hakka teile neid koostisosasid ette loetlema, neid saate ise ka kodukalt vaadata. Loodan lihtsalt, et ehk sai keegi ühe põneva firma nime kuskile mälusoppi ja järgmine kord, kui kreemi vaja on, siis paned toidupoes selle keemiat täis kreemi riiulile tagasi ja investeerid tervisesse ja soetad midagi kehale paremat. Näiteks Ecofreaki 🙂
PS! Huvitav üllatus, et piilusin Ecofreak’i Facebooki lehele ja nad on täna täpselt sama videot jaganud, millest ma postituse alguses rääkisin.
Kuidas teil? Mis kreem vannitoas ootamas on?
K.
March 15, 2017Ma ostsin ka sellesama Ecofreaki saialillekreemi tundlikule nahale. Alguses oli ta okei, aga umbes kuu aja pärast hakkas näonahk muutuma kuivemaks ja kuivemaks. Lõpuks oli nahk nii hull, reaalselt kare oli näpuga katsudes, kogu T-tsoon kestendas, põskedel punased ärritunud laigud jne. Nii kahju oli, kallis kreem ja ma nii tahtsin, et see mulle meeldiks. Aga läksin tagasi Bio4yousse ja ostsin endale Tilk! Regenerate kreemi – paari päevaga oli juba nahk normaliseerumas. Nüüd on see Tilk otsakorral, vist ostan uue purgi seda 🙂 Ecofreaki määrin jalataldadele ära 😀
Mallukas
March 15, 2017Ma olen mõlemat kasutanud, nii Tilk! kreemi, kui ka Ecofreaki. Seda viimast kindlasti üle kuu ja mul õnneks kuivaks nahk pole läinud. Huvitav, miks sul nahk nii reageeris? Igatahes on hea, et normaalset kraami kasutad! Ega kõik asjad ei saagi kõigile samamoodi sobida 🙂
Kristel
March 16, 2017Ma kasutasin Ekofreaki saisalille kreemi ja naha kuivus kadus nii ära, et ei olnud rohkem kreemi vajagi. Täiesti vastupidine kogemu.
A
March 16, 2017Mul sama kogemus nagu Kristelil, Ecofreaki kreem tegi naha nii korda, et kadus vajadus seda enam nii tihti kasutada kui seni.
Jane
March 15, 2017Kasutan sheavõid ja kookosõli.
M
March 15, 2017Ma superhea meelega toetaks ökofirmasid ja eriti veel kodumaiseid, aga no ei saa mina aru, miks mul tihti just sellisele hääle ökokraamile vastureaktsioon tekib. Eriti hull on lugu silmakreemidega. Mahk punetab ja sügeleb! Tihti tekivad ka punnid. Kahjuks ongi nii, et tavaline L’Oreali kraam mõjub näonahale ja silmaümbrustele kõige paremini :/.
Päike
March 15, 2017Mul on samuti hüper-super tundlikud silmad. Kodumaistest sobivad Lumi ja D’difference silmakreemid. D’difference’i meigieemaldussalvrätikud on jumalikud, absoluutselt mitte mingit kipitust. Ma pole aastaid silmameiki teinud, sest eemaldajad on alati silmad kipitama ajanud. Nüüd võib jälle vist vaikselt kätt harjutama hakata 🙂 Olen täielik kodumaise kosmeetika fänn ja kapis pole ühtegi välismaise tootja vahendit. Eelistame eestimaist!
Anneli
March 15, 2017Ma kasutan kohvikoort või piima meigi eemaldamiseks, sobib ideaalselt 🙂
M
March 16, 2017Oi kui huvitav nipp. Proovin ära!
v
March 15, 2017vannitoas on aint üks himalaya winter cherry vms kreem ja üks jalaaluseid pehmendav kreem + mõned näohoolduskreemid apteegist.
väga väga naine
March 15, 2017Kunagi Eesti Ekspressis oli test. Sellest võib vabalt nüüdseks nt 17 aastat olla. Test oli järgmine: naine, kes seni mingeid kreeme polnud kasutanud, läks kosmeetiku juurde oma nahka hindama. Siis kasutas kuu aega hommikul ja õhtul ühel silmal kõige kallimat saadaolevat silmakreemi ja teisel kõige odavamat balti jaama turult pärit silmakreemi. Hinnavahe võis olla nt 1000 korda.
Kuu aja pärast läks jälle kosmeetiku juurde ja too hindas taas naha seisundit (OLULISELT parem) ning kui artikli autor küsis veel täpsustavalt, kas mõlemal silmal ühtemoodi, sai kinnituse, et jaa.
Mina võtsin sealt tarkuse, et vahet pole, mida näkku mökerdada, aga midagi on parem kui mitte midagi. Ja siis on minu arusaam kreemist “kõige puhtam asi, mis näppu sattub”. Hetkel porgandiõli.
On olnud viriskuõli, jojobaõli, avokaadoõli.
Phmt mul on kahtlus, et puhas oliiviõli oleks suht sama hea ja odavam ka, ent väike edev pudel tundub kuidagi õigem pealemäärimiseks võtta kui pooleliitrine toiduõli =)
Marjusa
March 23, 2017Ma ostsin numpsikud klaasist pudelikesed pumbaga, kuhu õlisid panen. Kuna ostan tavaliselt a-la 1 liitrise mahepõllundusest pärineva magusmandliõli või sarapuupähkliõli vmt, siis hea väiksesse ja fäänsisse pudelikesse ümber valada ja vannitoas kautada. Sama oliiviõliga teinud.
M
March 15, 2017Ma ise mingeid kehakreeme üldse ei kasuta, näokreemiks kasutan Puhas looduse saialille kreemi.
Btw naljakas on see, et kui kirjutad millestki ja loosid ka välja, siis on oi kui palju kommentaare ja inimestel kohe nii palju rääkida aga kui ei loosi, siis vat polegi midagi öelda. 😀
Anneli
March 15, 2017Vannitoas on kullakreem, mida sa mõnda aega tagasi reklaamisid 🙂 Nüüd oleks veel ökomeiki vaja, siis oleks täitsa hea!
Kadi
March 16, 2017http://www.eetika.ee/et/eetika-moraal/loomkatsed
Eestis on keelatud loomkatsed, kui ka loomade peal testitud tooted. Eestis keelatud juba 9aastat ja euroopa liidus 8aastat.
Kelli
March 16, 2017Ei ole ju karvased jalad 😀 😀
A
March 16, 2017Mul on vannitoas viis erinevat kehaa ja käte kreemi sest ükski ei sobi ja siis ostan alati uue proovimiseks… aga eks odava hinna eest head asja ei saagi 😀 kätekreemi ostsin mingi saialille oma ja no see on super 😀
Kuigi mees ütleb et ma alati nii pehme nagu oleks kreemitanud, savi ei ma ei viitsi oma keha ruutmeetreid kreemitada raseduselõpus üldse 😀
giga
March 17, 2017Praegu Madara SOS näokreem, niisutavb ja toidab ikka kohe mehiselt ja on samuti puhas kraam. Sügavniisutav näokreem kuivale nahale samuti väga hea.
Anni
April 29, 2017Ma olen rohkem vaadanud Aasia nahahooldus tooteid. Väga nunnult on kõik pakendatud, aga samas on nad Euroopa ja USA firmadest aastaid ees. Palju rohkem valikuid kui asi puudutab loomkatseid ja looduslikke koostisosasid. Mulle ei ole kõige tähtsam et tooted oleksid 100% looduslikud, aga mulle on oluline et mida ma kasutan on ohutu ja et oleks võimalikult vähe nassu sees.