kallis vs odav

Nagu te teate, siis ma ennast suuremat sorti meigiguruks ei pea. Ühtlasi ei ole ma mingisugune kvalifitseeritud ilublogija ja seetõttu ei ole ma kunagi tundnud huvi osta endale mõnda kallimat meigitoodet. Okei, mis ma valetan, HUVI iseenesest on olnud, aga kuna aeg on mulle näidanud, et oma töö teeb ära ka 5 eurone huulepulk, siis mul käsi pole lihtsalt tõusnud kallite iluvidinate järgi.

Et aga teie, kallid sõbrakesed, ei peaks kodus juurdlema, et kas tõesti siis need kallid tooted on paremad, kui odavad, mõtlesin ma oma blogis teha säärase väikse rubriigi nagu “kallis vs odav”. Esimesena lähevad omavahel võrdlusesse karbis jumestuskreemid ja omavahel pistavad rinda Sleek Makeup Base Duo Kit ja Guerlain Lingerie De Peau Foundation.

kallisodav-1024x446-8172796

Sleek Makeup Base Duo Kit – hind 11.96€

Plussid:

  • Ilus ja mugav pakend, mis peidab endas lausa nii jumestuskreemi kui ka puudrit.
  • Pakend on mugavalt väike.
  • Mõlemal “korrusel” on oma peegel kaasas.
  • Jumestuskreem sulandub kergesti ja on kuidagi mõnusalt “õline”. See tuleneb vist sellest, et koostises on jojobaõli.
  • Sisaldab E-vitamiini.
  • UV-filtrid pidavat kaitsema päiksekiirguse eest.
  • Puuder annab pigem õrna, matistava kihi, kui jällegi peitva.
  • Sobib ideaalselt inimesele, kellel pole olulisi nahaprobleeme, vaid tahab lihtsalt jumet ühtlustada ja matistada.
  • Hea hind, kuna maksad ju põhimõtteliselt kahe toote eest. Kui tahad rohkem katvust, pead lihtsalt lisaks peitekreemi kasutama ja kõik.

Miinused:

  • Jumestuskreem on jumet ühtlustav, kuid väga hea katvusega ei ole. Et tulemus oleks ühtlane, peab ikka kasutama mingisugust peitekreemi/pulka.
  • Täpset SPF numbrit pakil märgitud pole, kuigi väidab, et kaitseb päikesekiirguse eest.
  • Pole kaasas mingit pintslit või padjakest, millega seda tavaari peale määrida.

Guerlain Lingerie De Peau Foundation – hind 36.64€

Plussid:

  • Pakend on väga luksuslik – papist karbi sees on veel sametine kotikene, mis peidab endas läikivat musta karbikest.
  • Jälle on tegemist kahe tootega ühes karbis, mida on mugav kasutada.
  • Peitekreem on väga hea katvusega ja varjab kohe kõik punetused ja tumedad silmaalused.
  • Kaasas olevat padjakest on mugav kasutada.
  • Jumestuskreem on väga mõnusa ühtlase katvusega ja katab isegi kõiksugu hirmsad asjad, mis näkku tekkida võivad.
  • SPF 20 on suveks väga hea.
  • Koostises on hüaluroonhape, mis hoiab vee naha pindmistes kihtides. Ma ei tea, mida see tähendab, aga kõlab ju uhkelt, eks?
  • Peegel on suur.

Miinused:

  • Ilgelt kirves hind.
  • Must pakend on küll ilus ja läikiv, aga läheb kohe sõrmejälgi täis. Ehk ongi sellepärast see kotike kaasas?

Minu soovitus: Teate, tore on küll kotis omada ka mõnda brändikamat asja, aga siikohal pean ütlema, et jääksin pigem Sleek jumestuskreemi ja puudri juurde. Teeb oma töö ära ja on kenasti taskukohane. Kui aga rahakott puuga seljas, või soovite endale jõuludeks kingituse teha, siis on Guerlain siiski väga hea jumekas ja lausa uhke on seda kotist välja tõmmata 🙂

Mis arvate, sõbrakesed. Kas võiksin teinekord veel selliseid kallis/odav võrdluse poste teha?

Mida sina arvad?

* Required fields are marked *

17 Comments
  • Eveliis
    November 28, 2014

    Minu nõrkus on kallis kosmeetika. YSL on näiteks üks ammuseid lemmikuid. Samas pean tunnistama, et olen üllatunud ka mõnest odavast jumestuskreemist, nt Max Factor on mulle väga meeldinud. Aga võimalusel ostan ALATI kallist kosmeetikat.

  • Sandra
    November 28, 2014

    Tore, kui sellist võimalust on, aga enamusel ei ole. 😉

    • Mallukas
      November 28, 2014

      Minul ka ei ole 😀

      • Sandra
        November 28, 2014

        Ma kasutan enamasti Manhattani tooteid, need on kõige odavamad ja no ma ei leia erilisi puudujääke ka neil. Manhattani jumestuskreem on lihtsalt nii mõnus! Maxfactorid ja muud on elukallid. :S

  • Kris
    November 28, 2014

    Kasutan ka ainult kallist kosmeetikat. Esiteks on see nahasõbralik, teiseks teeb oma tööd suurepäraselt. Odavamatest asjadest olen kasutanud nt mingeid silmavärve vms.

  • Li
    November 28, 2014

    “UV filtrid” tàhendab seda, et SPF on nullilàhedane ja tootjal ei ole lubatud seda mainida (suurte tootjate puhul) vôi pole môtet mainida, sest nullilàhedane SPF ei anna praktiliselt mingit kaitset. SPF20 on ok, aga kaitseb ainult UVB kiirte eest (mis pôhjustavad naha pôlemist), mitte UVA eest (mis pôhjustavad naha vananemist).

    Kallid tooted vôivad mônikord paremad olla, sest nad saavad lubada kallimaid koostisosi, aga ei pruugi. Eriti kui on tegemist suure tootjaga (nt YSL kuulub ju Lorealile) siis vôib toote sisu vabalt olla sama vôi vàga sarnane mis sama emafirma odavamal tootel. Ja igasugused kallid/eksootilised koostisosad on lubatud toote pakendil màrkida ka siis, kui nende osakaal on mittefunktsionaalsel tasemel (st nad tegelikult ei anna absoluutselt mitte mingit efekti ja nende doos on nt 0.05%). Nii et jah, kui tahta funktsionaalselt paremat toodet siis hind eriti ei aita otsustada :p

  • Triin
    November 28, 2014

    Mina sageli ei raatsi osta kallist kosmeetikat kuna ei tea kuidas see mulle sobib. Ostan kalli rismeka aga kui ei sobi/meeldigi?!
    Ma olen alati mõelnud, et kes loll tellib kataloogist kosmeetikat ( Avon, Oriflame, Dermoshop jms). Viimasel aastal on need tooted erinevat teid pidi minu juurde jõudnud ja ma olen vaimustuses. Hinnad on soodsad ja ausalt kohe, ma Avoni ja Dermoshopi kosmeetikast olen täitsa vaimustuses. Näiteks pole maailmas olemas paremat jumestuskreemi https://www.dermoshop.com/ee/products/3477-jumestuskreem-medium . See jumestuskreem on ideaalne igapäevaseks kasutamiseks- kerge, samas kattev. Nahk jääb nii ilus, kumav.
    Avonilt on nüüd igapäevases kasutuses näiteks ripsmekas Supershock – tõepoolest rispmed on piiiiiiiikad ja tihedad.
    Mul on ka kallist kosmeetikat, nt lauvärvpalett YSL jne.
    Aga mulle meeldib katsetada erinevaid tooteid ja seetõttu olengi kogenud, et ka soodsa hinna eest saab igasugust lahedat kraami.

  • Maaja
    November 28, 2014

    Mina kasutan väga palju Guerlain’i tooteid ja pean mainima, et need on väga head ja oma hinda väärt. Kui esimesed nende tooted ostsin, siis oli ikka kohe aru saada, et tegu on palju parema kraamiga. Lisaks saab tavaliselt Guerlainile ka täiteid osta. Netipoodidest küll mitte, aga näiteks välismaalt Sephorast jne. Siis on juba palju odavam. Pakend jääb alles, lihtsalt ostad uue puudri sisse 🙂 Kuna pakendid on nii kvaliteetsed, siis pole eriti ohtu, et katki läheb. 5 eurosed puudrid on ilmselt Hiinas toodetud ja ma usun, et ei ole tegelikult väga nahasõbralikud, mõni võib ka ohutu olla muidugi. Üldistada kunagi ei saa.

  • Kaja
    November 28, 2014

    Mina kasutasin ka ”vanasti” odavamat kosmeetikat ja ei saanud üldse aru, miks mu näonahk punetab ja on tundlik. Nüüd kasutan M.A.C. tooteid ja igasugused näonaha probleemid on minevik. Ja M.A.C. jääb sinna odavate-kallimate toodete vahepeale.

  • meow
    November 28, 2014

    Kust seda Guerlaini oma osta saab? Tartu kaubamaja ei müp nt Guerlaini, aga olen ostnud välismaalt. Hirmsasti kiidaks selle firma top coati ehk siis selline lakk, millega katta küüsi (värvitud). Täitsa geelküünte efekti ja tugevuse annab.

    • Mallukas
      November 28, 2014

      Vaata Levelzone.ee’st, mina jumeka sain sealt!

  • Svea
    November 29, 2014

    Noorena olin ka igasugu odava kosmeetika kasutaja. Manhattani puuderkreemist sain nahalööbe nt, mingi mustas tuubis oli, minu teada müüakse selliseid ka praegu.
    Umbes 2 aastat tagasi hakkasin välja vahetama kogu oma kosmeetika- ja kehahooldustoodete arsenali. Miks? Sest kogu see tavaline kräpp (rõhutaks siinkohal, et minu jaoks kräpp), mida müüakse on täis täiesti uskumatut mürgist keemiat, ka need nn “kallid” kosmeetikatooted sisaldavad neid. Nt tekivad ummistunud poorid, nahalööbed jms – “oh jälle see puuderkreem ei sobi mulle :(” Tasuks vaadata looduslike toodete poole. Näiteks sellised tootjad/frimamärgid ja epoed: JOIK, gaiacosmetics.com, roserii.ee, naturaalkosmeetika.ee, levelzone’is ka midagi müüakse, Ontic Minerals, Coleur Caramel jne jne.
    Kes otsib, see leiab. Võite avastada enda jaoks täiesti uue maailma ja näonaha probleemid on minevik! 🙂 Hinnaklass on neil teinekord odavam, kui Maxfactor, Loeral jne.
    Mida ise kasutan? Igapäevaselt kasutan 100% pure’i, Handmade Naturals’i, JOIK’i, Coleur Caramel’i, Jovely, Signe Seebid, Aubrey, Nude (vahepeal ka Natura Siberica) tooteid (šampoon-balsam, hügieeniline huulepulk, kreemid jne). Leidub ka paar asja, mis on nn keemiapommid, kuid üldiselt üritan osta võimalikult puhtaid tooteid. Kellel näonahk ei pirtsuta, siis jumala eest – kasutage mida hing ihaldab, ma ei mõista kedagi hukka sellepärast. Mul oli näonahk probleemne ja ka mõte puhaste toodete kasutamisest tekitab hea tunde. Hind ja firmamärk ei taga alati kvaliteeti ja korras näonahka.

    • Sagar
      January 17, 2015

      Heck of a job there, it absleutloy helps me out.

    • cheap levitra
      February 9, 2015

      That’s a wise answer to a tricky question

    • auto insurance
      March 30, 2015

      Yo, that’s what’s up truthfully.

    • generic viagra online
      April 3, 2015

      Nicaraguan cigar country is in the north, and it looks like San Juan del Sur is almost on the border with Costa Rica. I’m guessing that about 99% of the cigars made in Esteli are for export, so it could be a bit chancy finding top grade cigars that far south. Maybe if there are shops catering to tourists?If I were you I’d stock up at home before setting out. Your local tobacconist can give you some ideas of what you might like. Especially if you like that poofy flavored crap. (Just kidding!) Good luck, and enjoy the trip!

  • Liisa
    December 3, 2014

    Mina sain üllatuslikult oma hetkelemmiku jumestuskreemi siit http://eyeslipsface.co.uk/
    Mineraaltoodete hulgast. Hinnad on väga odavad kuigi see paneb ka natuke toodete kvaliteedis kahtlema…
    Tellisin sealt jumestuskreemi, põsepuna, puudreid ja küünelakke. Küünelakkidega ainsana pole rahul, teised on supreluks.